Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych

Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych jest dorocznym projektem, który jest organizowany na piętnastu różnych polskich uczelniach. Inicjatorem wydarzenia jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Głównymi odbiorcami są studenci, którzy chcieliby poczynić pierwsze kroki (i nie tylko pierwsze) na drodze kariery prawniczej.

Projekt ten opiera się na warsztatach, prelekcjach i szkoleniach dla adeptów prawa. W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce na Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii) między 19 a 21 marca 2013 r.

Wspólnym mianownikiem corocznych Dni Praktyk zostały warsztaty organizowane przez Ernst&Young, a także Deloitte. Są one bardzo popularne wśród studentów, miejsca są ograniczone, toteż należy śledzić na bieżąco wydarzenie na Facebooku, a także oficjalnej witryny ELSA Wrocław. Zostanie tam zamieszczony harmonogram zapisów.

Ciężko znaleźć dobrą pracę zaraz po obronie dyplomu, tym bardziej, gdy nie posiadamy żadnego doświadczenia. Dlatego dobrym pomysłem jest jego zdobywanie podczas studiów, np. uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych przez ELSA Wrocław – STEP (Student Trainee Exchange Programme). Przed rozpoczęciem praktyk jest zaplanowana prelekcja, gdzie będzie można się dowiedzieć o aktualnych ofertach stażowych nie tylko na terenie Polski. Zostanie również przybliżony program Erasmus.

Główną atrakcją tegorocznej edycji Dni Praktyk będzie rozprawa anglosaska. Poprowadzą ją aktorzy Teatru na Wagę w systemie common law. Będzie ona dotyczyła sprawy popularnego Amerykanina i futbolisty, O.J. Simpsona. Przed nią została zaplanowana prelekcja, która przybliży adeptom systemy prawne. Należy nadmienić, że przeprowadzona zostanie w języku angielskim. Na Ławie przysięgłych zasiądą zasłużeni członkowie naszej uczelni.