Za wyborczą kurtyną, czyli jak kreowany jest wizerunek polityków

Warszawska grupa lokalna Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji naukowej Za wyborczą kurtyną, czyli jak kreowany jest wizerunek polityków. Spotkanie odbędzie się 24 marca, w godzinach 10:00 – 15:00, w sali 308 budynku Starej Biblioteki UW.

Tematem projektu realizowanego przez ELSA Warszawa jest rola technik Public Relations w kształtowaniu wizerunku polityków i partii politycznych oraz wpływ specjalistów na sposób postrzegania uczestników sceny politycznej przez opinię publiczną. Swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem podzielą się znani i cenieni specjaliści z tej branży, profesjonaliści dbający na co dzień o poparcie szerokich rzesz wyborców oraz pracownicy naukowi, którzy badają to zjawisko.

Kreowanie wizerunku polityka to długotrwały i złożony proces, wymagający dla swojej efektywności przemyślanej strategii i konsekwentnego jej realizowania. Sposoby, jakimi manipulowana jest opinia publiczna, mają realny wpływ na sondaże poparcia i w konsekwencji, na wyniki wyborów oraz kształt naszej sceny politycznej. Co decyduje w większej mierze o sukcesie: merytoryczne przygotowanie czy umiejętne i skuteczne promowanie swojej osoby?

Za wyborczą kurtyną, czyli jak kreowany jest wizerunek polityków

Harmonogram konferencji:

10:00 Kreowanie wizerunku na przykładzie kampanii prezydenckiej Donalda Tuska 2005 – Maciej Grabowski, wiceprezes United PR, odpowiedzialny za strategię i badania opinii publicznej w sztabie Platformy Obywatelskiej.

11:00 Public Relations w rządzie Jerzego Buzka – Krzysztof Luft, dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Sejmu; rzecznik prasowy w rządzie Jerzego Buzka.

12:00 Marketing polityczny w Polsce – czy istnieje? – Piotr Czarnowski, prezes First Public Relations.

13:00 Praca i doświadczenie rzecznika prasowego – Bartosz Loba, rzecznik prasowy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42