XVIII Lokalny Konkurs Krasomówczy

1545895_625506647519757_1801932298_n

W dniu 11 marca 2014 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się XVIII Lokalny Konkurs Krasomówczy organizowany przez warszawską Grupę Lokalną Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.

Lokalny Konkurs Krasomówczy jest jednym z najważniejszych oraz najbardziej rozpoznawalnych projektów ELSA a jego celem jest zmotywowanie przyszłych prawników do rozwijania umiejętności przemawiania. W zdecydowanej większości wydziałów prawa w Polsce studenci nie mają okazji uczestniczyć w zajęciach z retoryki, dlatego też Konkurs Krasomówczy jest doskonałą odpowiedzią na ich zapotrzebowanie. Rywalizacja jest także dobrą okazją do pokonania tremy oraz sprawdzenia się w roli pełnomocnika strony.

Zadaniem uczestnika jest wygłoszenie 10-minutowej mowy kończącej postępowanie z zakresu prawa cywilnego, karnego lub administracyjnego. Ponadto każdej ze stron przysługuje prawo do 3-minutowej repliki. Podstawą wystąpień są kazusy opracowywane przez specjalistów z danej dziedziny prawa.

W jury konkursu corocznie zasiadają wybitni przedstawiciele palestry oraz kadry naukowej warszawskich wydziałów prawa. W tym roku uczestnicy będą oceniani przez m.in. dr Piotra Kładocznego – prawnika z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Mecenasa Alberta Stawiszyńskiego z Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Główną nagrodą w konkursie jest prawo do startu w ogólnopolskim etapie(Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy), który odbędzie się w tym roku w Łodzi. Poza tym, dla zwycięzcy przewidziane są m.in. praktyki w kancelarii prawnej oraz nagrody książkowe od wydawnictwa Wolters Kluwer.

Aby wziąć udział w Lokalnym Konkursie Krasomówczym należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://lkk.elsa.warszawa.pl/zapisy/. Zapisy: od 3 lutego 2014r.

Więcej informacji : http://lkk.elsa.warszawa.pl/strona-glowna-2/ ; https://www.facebook.com/lokalny.konkurs.krasomowczy

Magdalena Humnicka
Dyrektor ds.Konkursów ELSA Warszawa

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42