XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

Najlepsi studenci prawa z całej Polski już 27 kwietnia spotkają się we Wrocławiu, by – wyposażeni jedynie w oręż słowa – zmierzyć się ze sobą w XVI Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym. To jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA. Konkurs co roku budzi duże emocje, głównie za sprawą interesujących kazusów i znamienitego jury, z profesorem Janem Miodkiem na czele. Tegoroczna odsłona po raz pierwszy będzie nosiła nazwę Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. mec. Joanny Agackiej-Indeckiej, w związku z czym grono zaproszonych ekspertów powiększy się.– Konkurs Krasomówczy organizujemy już od 1997 roku. Co roku w piętnastu polskich miastach odbywają się eliminacje lokalne, których zwycięzcy biorą udział w edycji ogólnopolskiej. Tym razem zaszczyt organizowania finału przypadł Wrocławiowi, z czego się niezmiernie cieszymy. Jest coś budującego w organizacji takiego wydarzenia. Obserwowanie zmagań innych zawsze przypomina mi, że prawo to nie tylko wkuwanie artykułów z kodeksu, ale także retoryka i sztuka oratorska, równie ważne w zawodzie prawnika – mówi Aleksandra Majewska, koordynator projektu.

Co czyni Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy wyjątkowym? Pomijając zaangażowanie młodzieży, wyśmienitych gości i patronów oraz wystąpienia studentów, jest to na pewno wielość absorbujących kazusów, opracowanych przez profesorów prawa i praktyków środowiska sądowego. Zagadnienia obejmują zakres wiedzy z prawa karnego, cywilnego i administracyjnego, a poziom merytoryczny zawodów z każdą kolejną edycją jest wyższy, co niejednokrotnie podkreślają profesjonaliści. Poza popisami oratorskimi, ważną umiejętnością braną pod uwagę przy klasyfikacji jest sztuka logicznego myślenia i konstruowania argumentów budujących replikę.

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy będzie niepowtarzalną okazją do usłyszenia mów końcowych podobnych do tych znanych większości jedynie z amerykańskich filmów i seriali. To także szansa dla amatorów prawa i retoryki na konfrontację z rzeczywistością wyobrażeń na temat przemów sądowych. Już 27 kwietnia o godzinie 10:00 w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Nie może Cię zabraknąć!

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: www.wroclaw.elsa.org.pl/okk

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42