Wizyta w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji- relacja

16 października 2013 odbyła się długo wyczekiwana w ELSA Warszawa wizyta w czterech z pięciu zakładów CLKP. Mieliśmy2013-10-16 11.35.49 możliwość poznania tajników pracy w Zakładzie Daktyloskopii, Broni i Mechanoskopii, Chemii oraz Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych. W wyjściu udział wzięło 13 osób i żadne z nas nie żałowało poświęcenia 4 godzin ze swojego przedpołudnia. 
Rozpoczęliśmy zwiedzanie od półtoragodzinnej wizyty w Zakładzie Daktyloskopii. Nie tylko dowiedzieliśmy się szczegółów o pracy technika , który zbiera z miejsca przestępstwa ‚legendarne’ odciski palców ale mieliśmy szansę zajrzeć w archiwa i teczki przestępców sprzed nawet 60 lat!
Następnie pognaliśmy z ul. Wiśniowej na Aleje Ujazdowskie gdzie zobaczyliśmy prawdopodobnie największy arsenał broni w tym kraju. Mogliśmy trzymać w ręku każdy rodzaj broni, od pistoletów Jamesa Bonda po karabiny z II WŚ. Poznaliśmy szczegóły badania toru pocisków oraz przyczyny strzelania do … wanny.
W Zakładzie Chemii dowiedzieliśmy się jak można znaleźć sprawcę wypadku po mikroskopijnym śladzie lakieru na kurtce ofiary a także co ma wspólnego laboratorium kryminalistyczne z amfetaminą.
Na koniec odwiedziliśmy gabinet specjalistki zajmującej się badaniem podpisów wartych… 80 tysięcy złotych. Już wiemy, że nie dalibyśmy rady sfałszować parafki tak, by nikt tego nie odkrył.
Wychodząc podpytaliśmy także naszych przewodników o możliwość odbycia w CLKP praktyk i staży, były to naprawdę owocne rozmowy

Wizyta w CLKP z pewnością pozostanie na długo w pamięci jej uczestników. Wszystkich , którzy już teraz żałują , że ich ominęła zapraszamy na kolejne wycieczki ELSA Warszawa! To naprawdę jedyna w swoim rodzaju okazja by odwiedzić miejsca do których nie ma wstępu ‚zwykły śmiertelnik’. 

Gabriela Kozerska

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42