Wigilia ELSA Warszawa – relacja

Pewnego pogodnego, acz niestety bezśnieżnego poniedziałkowego wieczoru, 19 grudnia 2011 r., odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne Grupy Lokalnej Warszawa Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland. Podobnie jak w poprzednim roku gościły nas wytworne wnętrza Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego przy Krakowskim Przedmieściu – dawnej siedziby Szkoły Rycerskiej, gdzie pobierał nauki m. in. Tadeusz Kościuszko.

O godzinie 20.00 sala wypełniła się po brzegi. Na uroczystość przybyli członkowie, seniorzy, świeżynki, zaproszeni goście – m.in. członkinie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny EMSA Warszawa, reprezentanci Zarządu Krajowego ELSA Poland, a także przyjaciele z innych Grup Lokalnych i sympatycy naszego Stowarzyszenia.

Zebranych przywitał Łukasz Kiryłło, Prezes ELSA Warszawa. W swoim przemówieniu wskazywał na rozwój naszej Grupy Lokalnej na przestrzeni lat, mówił o celach, jakie już zostały zrealizowane oraz tych stawianych ELSA Warszawa na nadchodzące miesiące oraz życzył wszystkim członkom wielu udanych projektów i zapału do pracy w roku 2012.

Swoja obecnością zaszczycił nas  dr Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz senior ELSA Gdańsk, który w słowach skierowanych do zebranych gości wspominał swoją aktywność w naszym Stowarzyszeniu w latach dziewięćdziesiątych oraz wskazywał na różnice w funkcjonowaniu ELSA dawniej i obecnie.

Następnie głos zabrała Edyta Gładysz, Sekretarz Generalna ELSA Poland, która podziękowała za zaproszenie dla Zarządu Krajowego oraz złożyła życzenia spokojnych i wolnych od wszelkich trosk Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze, jak i też entuzjazmu i wielu ciekawych przedsięwzięć w  nadchodzącym roku 2012.

O chwilę uwagi poprosił także Maciej Sokołowski, prezes ELSA Warszawa kadencji 2009/2010. W swoim wystąpieniu wyraził radość z kierunku, w jakim rozwija się nasza Grupa Lokalna, stwierdzając, że widok nowych twarzy świadczy o postępie i rosnącej popularność ELSA wśród studentów prawa. Wyraził także słowa uznania dla Zarządu Łukasza Kiryłło, chwaląc jakość tak merytorycznych, jak i integracyjnych przedsięwzięć podejmowanych w ostatnich miesiącach. Podzielił się także z zebranymi kilkoma zabawnymi anegdotami.

Swoim przybyciem sprawił nam ogromną radość Filip Czernicki, były prezes ELSA Warszawa oraz członek Zarządu Krajowego i Międzynarodowego. Wspominał reaktywację naszej GL w 1997 roku, w szczególności wskrzeszenie jej działalności po smutnej konieczności rozwiązania. Podkreślał znaczenie wartości, jakie niesie ze sobą zaangażowanie w działalność Stowarzyszenia oraz bezcennego doświadczenia, jakie ono daje, jednocześnie powracając ze wzruszeniem do lat, w których sam był aktywnym członkiem ELSA nie tylko na arenie krajowej, ale tez międzynarodowej. Wszystkim zebranym ELSowiczom życzył wielu udanych projektów i radości z pracy na rzecz ELSA.

Po chwili wspomnień i uśmiechu, łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia. Atmosfery Świąt Bożego narodzenia dopełniały tradycyjne potrawy, pod którymi uginały się stoły oraz cicha melodia polskich kolęd i pastorałek sącząca sie z głośników.

Tegoroczna Wigilia ELSA Warszawa obfitowała w wiele wzruszających momentów i stała się niepowtarzalną okazją do integracji i lepszego poznania wszystkich osób związanych z działalnością naszej Grupy Lokalnej. W jednym miejscu zebrali się członkowie, świeżynki oraz seniorzy, co w szczególności osobom, które w ELSA działają od niedawna, pozwoliło poczuć, czym jest ELSA Spirit i przyjrzeć się Europejskiemu Stowarzyszeniu Studentów Prawa w szerszej perspektywie.

Świąteczny nastrój, jaki nieprzerwanie towarzyszył nam podczas tego wieczoru, sprzyjał zawieraniu nowych znajomości oraz rozmowom ze starymi, często dawno nie widzianymi znajomymi oraz niezawodnie przyczynił się do refleksji, że tym, co stanowi spoiwo ELSA Warszawa, jest nie tylko kierunek edukacji, jaki obraliśmy czy miasto, w którym studiujemy, ale przede wszystkim wspólne wartości, cele i zainteresowania.

Po zakończeniu oficjalnej części naszego wigilijnego spotkania w Pałacu Kazimierzowskim dużą grupą udaliśmy się na integrację do Hula Kula.

Szczególne podziękowania należą się Członkom i Świeżynkom z każdej z czterech sekcji za przygotowanie wielu smakołyków i napojów oraz pomoc w sprawnym zorganizowaniu tego wieczoru, łącznie ze sprzątaniem po jego zakończeniu.

Anna Broniszewska

 

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42