VII Edycja ODPP w Warszawie 20 – 23 marca 2012

ELSA Warszawa ma zaszczyt zaprosić na VII Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych, które odbędą się w dniach 20 – 23 marca we wszystkich ośrodkach prawniczych w kraju.

ODPP to szereg profesjonalnych szkoleń i warsztatów ukierunkowanych na doskonalenie umiejętności zawodowych studentów prawa i młodych prawników. Wszystko to ma na celu ułatwienie odnalezienia się i zwiększenia szans na rynku pracy i praktyk. Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych mają promować aktywność i zachęcać studentów do samodzielnego poszukiwania możliwości rozwoju zawodowego

Tegoroczna edycja ODPP w Warszawie odbędzie się na dwóch warszawskich uczelniach, Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z ogólną agendą:

 

DZIEŃ 1 – 20.03.2012 Uniwersytet Warszawski

Sala 1.3 Collegium Iuridicum II przy ul. Lipowej 4

– 11:30 – 14:45 Warsztat  „Optymalizacja podatkowa finansowania wewnątrzgrupowego”, Ernst & Young (UWAGA! Ograniczona liczba miejsc, zgłoszenia prosimy wysyłać na adres jacsaf@gmail.com do 15 marca 2012 r.)

 

DZIEŃ 2 – 21.03.2012

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

sala 201 w budynku nr 23 WNHiS-u na Kampusie Wóycickiego

– 11:30 – 13:00 Jak odnieść sukces przy zakładaniu własnej kancelarii prawnej?, Mecenas Michał Kozłowski

– 13:15 – 14:45  Legal English training: Introduction to Company Law, szkolenie organizowane przez Specjalistyczną Szkołę Legal English „Transkrypt” (UWAGA! Ograniczona liczba miejsc, zgłoszenia prosimy wysyłać na adres jacsaf@gmail.com)

– 15:00 – 16:30 Praktyki i staże w Instytucjach Unii Europejskiej, Rafał Rudnicki – kierownik Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej, Komisja Europejska, Przedstawicielstwo w Polsce, Praktykanci

– 16:45 – 18:15  Warsztaty prawno – podatkowe KPMG (UWAGA! 25 miejsc, zgłoszenia prosimy wysyłać na adres jacsaf@gmail.com)

 

DZIEŃ 3 – 22.03.2012 Uniwersytet Warszawski

Sala 200 SS UW w budynku Zarządu Samorządu Studentów UW

ul. Krakowskie Przedmieście 24

– 9:45 – 11:15 Warsztat Deloitte  (UWAGA! Ograniczona liczba miejsc, zgłoszenia prosimy wysyłać na adres joanna.gawryluk@hotmail.com)

– 11:30 – 13:00 Granice ochrony własności intelektualnej- ACT(A)ualne zagrożenia i kontrowersje, dr Tomasz Kozłowski

– 13:15 – 14:45 Prawnik Pro Bono, prof. Irena Lipowicz Rzecznik Praw Obywatelskich

– 15:00 – 17:00 Legal English w praktyce polskich kancelarii, wykład mec. Macieja T. Sawickiego

 

DZIEŃ 4 – 23.03.2012 Uniwersytet Warszawski

Sala 200 SS UW w budynku Zarządu Samorządu Studentów UW

ul. Krakowskie Przedmieście 24

– 09:45 – 11:15 Specyfika zawodu prokuratora, Prokurator dr Józef Gurgul

– 11:30 – 13:00 Prawnik Dyplomata, Krzysztof Kopytko, wicedyrektor Departamentu Dyplomacji Publicznej MSZ, dr Bogdan Wrzochalski Radca-minister, kierownik aplikacji dyplomatyczno-konsularnej i aplikant konsularno-dyplomatyczny

– 13:15 – 14:45 Prawnik Polityk, Krzysztof Kwiatkowski, Ryszard Kalisz

– 15:00 – 18:30 Pokaz filmu „Życie na Podsłuchu” i dyskusja, Mecenas Wojciech Brochwicz, Piotr Niemczyk były dyrektor Biura Analiz i Informacji UOP

 

Poniżej krótkie opisy każdego z paneli:

 

Jak odnieść sukces przy zakładaniu własnej kancelarii prawnej?

Środowisko stricte prawnicze będzie reprezentował Mecenas Michał Kozłowski, radca prawny, jeden z partnerów kancelarii „Krawczyk i Wspólnicy Sp. K.”. Swój wykład poświęci problematyce zakładania kancelarii prawnej. Opowie o procedurach dotyczących zakładania działalności gospodarczej w branży prawniczej, a także o zaletach i wadach różnych form prawnych, w jakich może działać kancelaria. Czy powinna ona przyjąć formę spółki partnerskiej czy może jednak spółki komandytowej? Spotkanie nie ograniczy się jednak tylko do strony formalnej. Mecenas Michał Kozłowski zwróci uwagę na obecną sytuację na rynku usług prawniczych oraz odpowie na pytanie, jak odnieść sukces przy zakładaniu własnej kancelarii i pozostać w czołówce.

 

Legal English training: Introduction to Company Law

Osoba prowadząca szkolenie – Anna Młodawska – właścicielka Szkoły „Transkrypt”. Tłumacz przysięgły języka angielskiego, wykładowca Interdyscyplinarego Podyplomowego Studium Kształcenia Tłumaczy (IPSKT) w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW. Ukończyła filologię angielską na Wydziale Neofilologii UW, IPSKT UW oraz Podyplomowe Studium Prawa Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW. Uczy Legal English od 2006 r. Jest metodykiem Szkoły Transkrypt oraz autorką programów i materiałów szkoleniowych. Autorka podręcznika „Advanced Legal English for Polish Purposes”.

 

Praktyki i staże w Instytucjach Unii Europejskiej

Spotkanie zorganizowane we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Europejskiego WPiA UW; będzie poświęcone tematyce praktyk i staży w instytucjach unijnych. Pracownicy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce opowiedzą, jakie warunki należy spełnić, aby przejść pomyślnie proces rekrutacji oraz jak wygląda sam przebieg praktyki. Z kolei osoby, które taką praktykę odbyły, przedstawią, dlaczego warto się o nią ubiegać i podzielą się swoimi doświadczeniami.

 

Warsztaty prawno-podatkowe KPMG

Weź udział w warsztacie KPMG prowadzonym przez naszych doświadczonych pracowników z Kancelarii D.Dobkowski sp.k. oraz Doradztwa Podatkowego KPMG. Przekonaj się czy po studiach prawniczych możesz rozpocząć karierę w KPMG! Warsztaty odbywają się w ramach Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych ELSA. Dla uczestników przewidzieliśmy atrakcyjne upominki! Na warsztaty prawno-podatkowe KPMG zapraszamy w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.
Warsztat Deloitte
Zapraszamy na warsztat jednej z firm Wielkiej Czwórki-Deloitte, poświęcony jakże popularnej ówcześnie tematyce związanej z prawem podatkowym. Tym razem  proponujemy Wam nieco inne spojrzenie na te, z pozoru jedolite, regulacje. Przedstawiciele firmy przedstawią nam tajniki jednych z najciekawszych problemów, z jakimi przychodzi im się zmierzyć. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres joanna.gawryluk@hotmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Granice ochrony własności intelektualnej- ACT(A)ualne zagrożenia i kontrowersje

Prelekcja dotyczącą problemu współczesnej ochrony własności intelektualnej. Celem spotkania jest ukazanie nie tylko teoretycznej warstwy tego zagadnienia, ale również przedstawienie praktycznych aspektów działalności prawnika w tym obszarze. Chcemy także przybliżyć temat w kontekście bieżących wyzwań i zagrożeń. Postaramy się przeanalizować aktualne regulacje prawne i ich rzeczywiste funkcjonowanie oraz praktyczny wpływ na życie każdego z nas. W roli prelegenta wystąpi ekspert w dziedzinie społecznych aspektów ochrony własności intelektualnej, dr Tomasz Kozłowski.

 

Prawnik pro bono

Czy wizja prawnika pro bono – pracującego dla dobra ogółu jest jedynie pustym hasłem nieznajdującym odzwierciedlenia w rzeczywistości, w której siłą napędową jest pieniądz ? Czy wręcz przeciwnie, działalność pro publico bono jest realną formą służby społeczeństwu? Czy na prawniku ciąży szczególny obowiązek zaangażowania w działalność charytatywną poprzez, między innymi, nieodpłatne świadczenie usług, udział w programach edukacyjnych ? Na te  i wiele innych pytań odpowiedzi postara się udzielić Pani prof. Irena Lipowicz, która od 10 czerwca 2010 roku pełni funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Prawnik Dyplomata

Panel „Prawnik Dyplomata” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów prawa zainteresowanych karierą w polskim korpusie dyplomatycznym i Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych. Spotkanie i dyskusja mają na celu zaprezentowanie wyzwań, jakie stoją przed osobami planującymi pracę w służbie zagranicznej, wymagań, jakie stawia się kandydatom oraz kwalifikacji i osobistych predyspozycji niezbędnych do zostania dobrym dyplomatą. W dyskusji na temat tego, jak naprawdę wygląda codzienna praca dyplomaty, jak przygotowywać się już na studiach do kariery w MSZ i w jaki sposób studia prawnicze ułatwiają (bądź utrudniają) start na tym polu, wezmą udział zaproszeni goście: Pan Krzysztof Kopytko, wicedyrektor Departamentu Dyplomacji Publicznej MSZ, dr Bogdan Wrzochalski Radca-minister, kierownik aplikacji dyplomatyczno-konsularnej i aplikant konsularno-dyplomatyczny. Podzielą się oni swoimi bogatymi doświadczeniami i opiniami na temat pracy w polskiej dyplomacji i odpowiedzą na pytania uczestników panelu.

 

Prawnik Polityk

Spotkanie, w którym udział wezmą czołowi przedstawiciele polskiej sceny politycznej. Zaproszeni prelegenci: posłowie Ryszard Kalisz i Krzysztof Kwiatkowski opowiedzą, w jaki sposób zdobyte przez nich wykształcenie i doświadczenie prawnicze wpłynęło na przebieg ich kariery politycznej.

 

Dyskusja po filmie

Życie na podsłuchu – film z 2006r., zdobywca Oscara za najlepszy nie-angielskojęzyczny film, poruszający wciąż aktualny problem nadmiernej ingerencji służb specjalnych w sferę życia prywatnego obywateli. Mimo akcji toczącej się w Niemieckiej Republice Demokratycznej w latach ‘80 odnosi się wrażenie, że taka sytuacja może powtórzyć się współcześnie. Pragniemy, aby film był wstępem do dyskusji nad aktualnym stanem służb specjalnych w Polsce oraz problemem nadużywania podsłuchów.

Podczas debaty do filmu w ogniu pytań dotyczących celowości, skuteczności, popularyzacji urządzeń podsłuchowych staną Pan Piotr Niemczyk- były dyrektor Biura Analiz i Informacji UOP, były zastępca dyrektora Zarządu Wywiadu UOP, obecnie prowadzący firmę Niemczyk i Wspólnicy Sp. z.o.o., zajmującej się m.in. oczyszczaniem pomieszczeń firm z urządzeń podsłuchowych, oraz Pan Mecenas Wojciech Brochwicz pełniący w przeszłości funkcję dyrektora w UOP, współtwórca jednostki specjalnej „Grom”, były członek komitetu konsultacyjnego przy szefie ABW Andrzeju Barcikowskim, obecnie prowadzący kancelarię prawną zajmującą się m.in. doradztwem w zakresie ochrony informacji niejawnych i obrotu specjalnego. Czy urządzenie podsłuchowe mogą być rzeczywiście skuteczne przeciwko osobom stanowiącym zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa? Dokąd zmierza rozwój technologiczny w tej dziedzinie i jak sprawa podsłuchów przedstawia się w RP? Odpowiedzi na te i wiele innych zagadnień mamy nadzieje poznać po tej właśnie dyskusji.

Pokaz filmowy i dyskusja odbędą się w ramach Programu Praw Człowieka ELSA Poland.

 

 

 

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42