Szkoła prawa: Japonia

Każdy dojrzały prawnik wie, że nie można ograniczać się do jednego, macierzystego systemu prawnego. Najdoskonalsze krajowe ustawodawstwo nie obejmie całości przypadków, jakie przynosi ze sobą życie. Trzeba zatem pogłębiać swoją wiedzę odnośnie innych systemów prawnych. Jak jednak to zrobić mądrze? Z pomocą przychodzą szkoły prawa.

Jest co najmniej tyle systemów prawnych, ile państw, a nawet więcej (Leon Petrażycki pisał nawet o prawie dziecięcej kołyski). Niemcy, Włochy, USA… ale jest też coś jeszcze. Coś, co łączy ze sobą w przedziwny sposób niemieckie prawo cywilne, włoską siłę powiązań społecznych i amerykańską skuteczność na rynku. Mowa o jakże tajemniczej Japonii.

ELSA Warszawa zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Szkoły prawa, tym razem poświęcone Krajowi Wschodzącego Słońca. Dowiemy się na nim:

  • jak Polak może uczyć się prawa japońskiego w Polsce,
  • co się działo pomiędzy Polską a Japonią w ostatnim czasie,
  • jak podjąć wyzwanie i wyruszyć na studia do Japonii
  • i dużo więcej!

Naszymi gośćmi będą prof. Teruji Suzuki z Akademii Leona Koźmińskiego i mgr Dominik Kępiński z Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie odbywa się 6 maja o 14.00 w Collegium Iuridicum II (Lipowa 4), w sali 1.2.

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42