Symulacja egzaminu wstępnego na aplikację radcowską – relacja

W ostatni czwartek o 17:00 w sali 1.3 CI II zebrali się ci studenci IV i V roku prawa, którzy zapragnęli dowiedzieć się czegoś więcej o aplikacji radcowskiej. Odpowiedzi mieli uzyskać w trakcie projektu, zorganizowanego przez ELSA Warszawa i Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

Spotkanie zaczęło się od wystąpienia r. pr. Alberta Stawiszyńskiego (przewodniczącego Komisji ds. Komunikacji Społecznej i Informacji) oraz r. pr. Pawła Jasińskiego (przewodniczącego Komisji ds. Aplikacji), przedstawicieli OIRP w Warszawie. Dzięki nim poznaliśmy wszystkie kroki na ścieżce do aplikacji radcowskiej: od złożenia wniosku o dopuszczenie do egzaminu wstępnego poprzez zmierzenie się ze 150 pytaniami egzaminacyjnymi, by zakończyć na ślubowaniu. Dowiedzieliśmy się także, czym zajmuje się Biuro Obsługi Aplikanta, jak działa Extranet oraz jak zmieni się program nauczania w najbliższych latach.

Po odpowiedzeniu na pytania z sali mogliśmy przejść do drugiej części spotkania: symulacji egzaminu wstępnego.

Symulacja egzaminu wstępnego

Symulacja egzaminu wstępnego

Każdy z uczestników otrzymał kartę pytań (zawierającą 50 pytań testowych) oraz kartę odpowiedzi. Na rozwiązanie wszystkich zadań zgromadzeni mieli 50 minut, skrupulatnie odliczanych przez Adama Klimowskiego (koordynatora symulacji) oraz stworzoną ad hoc komisję egzaminacyjną.

Mecenas Stawiszyński stwierdził wcześniej, że dla większości kandydatów na aplikację 150 minut na rozwiązanie 150 pytań to za dużo i większość kończy o wiele wcześniej (rekordzista zwrócił wypełniony arkusz po 20 minutach). Jego słowa okazały się być prawdą także w stosunku do studentów ostatnich lat prawa: wszyscy skończyli grubo przed czasem.

Teraz pozostaje jedynie cierpliwe oczekiwanie na wyniki: zostaną ogłoszone w trakcie finału, odbywającego się 3 kwietnia o 18:00 w biurze OIRP na Placu Konstytucji 5. Są na niego zaproszeni wszyscy uczestnicy czwartkowej symulacji.

Galeria zdjęć.

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42