Praktyki (STEP)

Spotykamy się w środy o 20:00.

Wiceprezesem jest Justyna Świnka i to ona udziela wiążących informacji nt. miejsca spotkania.

Sekcja STEP zajmuje się pozyskiwaniem praktyk dla studentów prawa oraz koordynowaniem międzynarodowej wymiany praktyk. Nawiązujemy kontakt z przyszłymi praktykodawcami, negocjujemy warunki współpracy oraz poszukujemy chętnych do zdobycia doświadczenia w zawodzie. Dzięki nam co roku dziesiątki studentów stawiają pierwsze kroki w kancelariach prawniczych, działach prawnych firm różnych sektorów gospodarki, bankach oraz instytucjach rządowych. Wielu spośród nich, po ukończeniu praktyk, otrzymuje propozycje stałej pracy.

Oprócz praktyk odbywanych w Warszawie, oferujemy również unikalną możliwość wzięcia udziału w praktykach międzynarodowych, w instytucjach związanych ze stosowaniem i interpretacją przepisów prawa na terenie niemal całej Europy.

Na tym jednak nasza rola się nie kończy. W czasie organizowanych przez nas Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji biorą udział w spotkaniach ze studentami, w czasie których, przybliżając pełnione przez siebie funkcje, pomagają w wyborze przyszłej drogi zawodowej. Obejmujemy również opieką zagranicznych studentów przybywających do Polski w ramach programu międzynarodowej wymiany praktyk. Zdobyte w ten sposób umiejętności i nawiązane znajomości stanowią bezcenne doświadczenie, niezbędne w czasie dalszej kariery zawodowej.

Obecnie nasza sekcja liczy ok. 40 członków, różnych lat studiów i różnych ośrodków akademickich. Jesteśmy zgraną grupą, doświadczoną działaniami zeszłego roku, a jednocześnie otwartą na świeże pomysły i nowe osoby.

Jeśli chcesz:

  • poznać warszawski rynek praktyk prawniczych,
  • nawiązać kontakt z potencjalnymi praktykodawami,
  • ćwiczyć zdolności negocjacyjne i interpersonalne,
  • poznać studentów zagranicznych odbywających praktyki w Polsce,
  • a ponadto poznać naszą sekcję, w ramach której nie tylko razem pracujemy, ale i wspólnie spędzamy czas,

skontaktuj się z wiceprezesem sekcji.

Do zobaczenia!

Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich – jest jednym z wiodących przedsięwzięć Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA. Program rozwija się dynamicznie i obecnie obejmuje swoim zasięgiem ponad 40 krajów Europy.

Aby aplikować na praktykę międzynarodową, należy skontaktować się z wiceprezesem ds. sekcji STEP – udzieli Ci on wszelkich możliwych informacji i wskazówek.

Program Praktyk Krajowych oraz Lokalnych – równolegle Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa prowadzi Program Praktyk Krajowych oraz Lokalnych. Dzięki niemu, każdego roku, studenci polskich wydziałów prawa odbywają praktyki w kancelariach, instytucjach państwowych, bankach i firmach consultingowych w całej Polsce.

Regulamin Programu Praktyk Krajowych

Lista oferowanych przez ELSA praktyk znajduje się na stronie PraktykiPrawnicze.pl.

Sekcja STEP na Facebooku

Dodatkowe wskazówki uzyskacie od wiceprezesa ds. sekcji STEP lub znajdziecie w poniższej prezentacji.