Spotkanie z Sędzią Sądu Najwyższego USA

Sędzia Sądu Najwyższego USA, Antonin ScaliaNa zaproszenie dr Janusza Kochanowskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich, do Warszawy przyleci z krótką wizytą Antonin Scalia, Sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Biuro Rzecznika i ambasada USA organizują spotkanie sędziego Scalia ze studentami 23 września (środa) o 14:00 w Pałacu Staszica w Warszawie. Planujemy spotkanie w formie dyskusji (pytania-odpowiedzi).

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o rejestrację za pośrednictwem niniejszego formularza:
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 września. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zaproszone na spotkanie otrzymają do 18 września potwierdzenie zapisu.

Serdecznie zapraszamy,
Beata Milewska
Sekcja Kulturalna
Ambasada USA

Antonin Gregory Scalia (ur. 11 marca 1936), amerykański prawnik, uczony, sędzia. Urodził się w Trenton w stanie New Jersey. Żonaty z Maureen McCarthy, ojciec dziewięciorga dzieci.

Studiował prawo na uniwersytetach: Georgetown, we Fryburgu oraz na Harvardzie. W latach 1961-67 prowadził prywatną praktykę prawniczą w Cleveland. W latach 1967-1971 był profesorem prawa uniwersytetu stanu Virginia, a w latach 1977-1982 wykładał na uniwersytecie w Chicago. Wykładał także na uniwersytetach Georgetown oraz Stanford. Na początku lat osiemdziesiątych przewodniczył sekcji prawa administracyjnego Amerykańskiego Stowarzyszenia Adwokatów (American Bar Association).

Przez wiele lat pracował w administracji publicznej: jako główny doradca Urzędu Polityki Telekomunikacyjnej (1971-1972), Zastępca Prokuratora Generalnego za prezydentury Geralda Forda. W latach 1982-1986 był sędzią sądu apelacyjnego w Dystrykcie Kolumbii. 26 września 1986 r. objął z nominacji prezydenta Ronalda Reagana stanowisko sędziego Sądu Najwyższego.

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42