Spotkanie z autorami książki „Gra o jutro 2”

Stefan Bratkowski – guru dziennikarstwa w Polsce, nauczyciel Jacka Snopkiewicza – dyrektora programowego TVP, Jerzego Baczyńskiego – redaktora naczelnego Polityki i wielu, wielu innych. Także działacz opozycyjny i uczestnik obrad Okrągłego Stołu. Troszcząc się o przyszłość, wraz z bratem , byłym ministrem premierów Suchockiej i Belki, Andrzejem Bratkowskim napisał książkę „Gra o jutro 2. Co warto zrobić z myślą o wnukach”.  Z wykształcenia – prawnik. Z zawodu – dziennikarz, publicysta, pisarz. Zajmuje się problematyką naukową, ekonomiczną, historyczną i kwestiami nowoczesnego zarządzania.

Co to za książka?

Książka „wybuchowa” i „wyzywająca”. Wybuchowa, w tym sensie, że powinna wywołać dyskusje i spory. Wyzywająca, ponieważ wymaga od nas, abyśmy zastanowili się nad jutrem. Nie nad przyszłością za dwadzieścia czy trzydzieści lat, którą z trudem sobie wyobrażamy, ale nad perspektywą tuż za progiem – najbliższych trzech do siedmiu lat. Nad tym, co możemy zrobić w tym czasie – jeśli zechcemy. Jeśli autorzy przekonają nas, że warto i można.

Książka stawia wiele ciekawych pytań i hipotez, takich jak:

  1. Jak możemy urządzić naszą demokrację? – czyli o ustroju
  2. Wolna gmina jako podstawa wolnego państwa – czyli o samorządzie
  3. Trochę zdrowia dla naszego prawa – czyli jak i co regulować
  4. Kiedy pieniądze nie służą rozwojowi? – czyli gdzie i co oszczędzać
  5. Ile kosztuje nasze państwo? – czyli potrzeba reform
  6. Jak ubezpieczamy swoją starość? – czyli o emeryturach
  7. Skąd elektryczność, skąd ciepło? Czyli o rzekach i małych elektrowniach oraz czy budować w Polsce elektrownię atomową.

Autorzy chcą sprowokować dyskusję na tematy związane z funkcjonowaniem Państwa, dają liczne rady i wytykają błędy.  A to wszystko z punktu widzenia profesjonalistów, znających się na rzeczy.

W tym momencie wnikliwy czytelnik powinien zapytać, dlaczego mówimy tu o drugiej części? Kiedy była pierwsza?

Pierwszą część autorom udało się opublikować dokładnie 40 lat temu a wymierzona była przeciwko panującemu wówczas zastojowi.  W miesiąc po ukazaniu się książki sekretarz KC, towarzysz Bolesław J., kazał wycofać ją z księgarń – na szczęście, za późno, bo już się rozeszła…

Cel spotkania

Spotkanie takie jest inicjatywą o niebywałym wręcz potencjale. Pragniemy wywołać dyskusję, zwiększyć poziom świadomości, poszerzyć horyzonty. Nieczęsto zdarza się okazja spotkania z tak wyjątkowymi ludźmi.

Termin

2 czerwca 2011, godzina 1700, prawdopodobnie w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka w Warszawie (budynek hotelu Mariott przy Alejach Jerozolimskich).

Dla kogo?

Dla każdego zainteresowanego państwem, w którym żyje. Także dla tych niezainteresowanych – aby nieco ich uświadomić. Zarówno dla lekarza, prawnika, handlowca jak i inżyniera – profesja nie ma tu żadnego znaczenia.

Materiały zewnętrzne:

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42