Spotkanie Arbitrażowe Forum Młodych- „Jakie są trendy w arbitrażu inwestycyjnym?” (12.09.2013)

Gościem specjalnym Arbitrażowego Forum Młodych organizowanego przez Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej będzie profesor Christoph Schreuer, absolwent Universities of Vienna, Cambridge and Yale. Jest on jednym z czołowych specjalistów od arbitrażu inwestycyjnego. 

Spotkanie Arbitrażowe Forum Młodych odbędzie się w 12 września 2013 r. o godz. 16.00 w siedzibie Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.  Po wygłoszeniu referatu przez gościa specjalnego, profesora Christoph’a Schreuer’a,  planowana jest dyskusja, której tematem przewodnim będzie arbitraż inwestycyjny.

Od 1992 roku działania prof. Christoph’a Schreuera koncentrują się w obrębie międzynarodowego prawa inwestycyjnego, czego wynikiem jest 1500 stronnicowy komentarz do rozstrzygania sporów inwestycyjnych “The ICSID Convention: A Commentary”. Profesor Schreuer jest autorem wielu opinii w sporach inwestycyjnych, brał udział w kilkudziesięciu międzynarodowych arbitrażach w ICSID oraz według reguł UNCITRAL. Większość swojej kariery naukowej spędził w Katedrze Prawa Międzynarodowego, na Uniwersytecie w Salzburgu w Austrii. W ciągu czterdziestu lat kariery naukowej opublikował wiele książek i artykułów z dziedziny prawa międzynarodowego.

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej serdecznie zaprasza do wysłuchania referatu oraz do wzięcia udziału w dyskusji młodych praktyków, którzy chcą porozmawiać na tematy dotyczące arbitrażu inwestycyjnego, polubownych metod rozwiązywania sporów, podzielić się swoimi doświadczeniami.

Spotkanie poprowadzą mec. Justyna Szpara z kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy oraz dr Marek Świątkowski z kancelarii DZP.


Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej każdego roku zaprasza wszystkich zainteresowanych na  Arbitrażowe  Forum Młodych. W 2012 roku gościem specjalnym była  Anne Marie Whitesell, of counsel w firmie prawniczej Dechert LLP, która przedstawiła zagadnienia związane z nowym regulaminem ICC, a także dzieliła się  praktycznymi wskazówkami jak budować karierę w arbitrażu międzynarodowym. Natomiast w czerwcu 2013 roku gościem specjalnym był Jan Schäfer, partner w frankfurckim biurze międzynarodowej kancelarii King & Spalding, czołowy specjalista od arbitrażu w Niemczech.  Przedstawił on prezentację pod tytułem: „Arbitration. Made in Germany”. Wystąpienie dotyczyło niemieckiego arbitrażu, które w dużej mierze oparło się wpływom anglosaskim, dominującym w arbitrażu międzynarodowym, i pozostaje zakorzeniony w tradycji prawa kontynentalnego.

 

Dodatkowe informację dotyczące Arbitrażowego Forum Młodych znajdują się również na stronie internetowej SA KIG: www.sakig.pl.

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie powołany został 1 stycznia 1950 roku i funkcjonował pod nazwą Kolegium Arbitrów przy Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego, jako niezależna jednostka powołana do rozstrzygania sporów wynikających z międzynarodowych stosunków handlowych. Od 1990 roku Sąd Arbitrażowy kontynuuje swoją działalność w ramach Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. SA KIG jest członkiem i jednym z założycieli Międzynarodowej Federacji Instytucji Arbitrażu Handlowego, członkiem Międzynarodowej Rady do Spraw Arbitrażu Handlowego, członkiem Europejskiej Grupy Arbitrażowej, Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC) w Paryżu oraz Komitetu Specjalnego przy Europejskiej Komisji Gospodarczej w Genewie. W lutym 2013 roku tygodnik Wprost docenił promocję idei arbitrażu – prostszego i szybszego sposobu rozwiązywania sporów – realizowaną przez SA KIG w środowiskach akademickich i gospodarczych i wyróżnił nagrodą Kod Sukcesu 2012.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Marek Knitter

AM Art-Media Agencja PR

Tel. (22) 522 20 44

Email: mknitter@art-media.com.pl

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42