Seminaria i Konferencje

Spotykamy się w środy o 20:00.

Naszym Wiceprezesem jest Hubert Smoliński i to ona udziela wiążących informacji nt. miejsca spotkania.

Sekcja S&C (Seminars and Conferences) jest prawdziwą Esencją stowarzyszenia ELSA, bowiem to właśnie u nas, każdy – nawet najbardziej szalony – pomysł ma ogromne szanse realizacji. To dzięki naszej pracy studenci mogą brać udział w konferencjach, seminariach, wykładach i panelach dyskusyjnych, na których nie tylko poszerzają swoją wiedzę, ale i otrzymują szansę szlifu swoich umiejętności prawniczych.

Nasza działalność to oczywiście nie tylko praca – jest to przede wszystkim świetna okazja do poznania wielu ludzi o rozmaitych zainteresowaniach i nawiązania przyjaźni na całe życie. To właśnie ludzie z głowami pełnymi pomysłów i energii do działania tworzą legendę ELSA Warszawa. Co więcej, w Sekcji S&C możesz nie tylko dać upust swojej pomysłowości, ale też nauczyć się wielu przydatnych umiejętności niezbędnych prawnikowi, takich jak nawiązywanie kontaktów z różnorakimi instytucjami, „researche”, czy zdolność pracy w grupie.

Organizowane przez nas wydarzenia cechuje bardzo duża różnorodność – choć wszystkie oscylują wokół tematyki prawniczej. Nie ograniczamy się też do tematów poruszanych na zajęciach, możemy wybrać zagadnienia całkowicie oderwane od naszych studiów! Prace nad konferencjami trwają cały czas, dlatego każdy z członków sekcji może jednocześnie brać udział w kilku projektach, nic Was nie ogranicza. Nie jest też ważne, na którym jesteś roku, jesteśmy tutaj dla Was i dlatego powierzone Ci zadania będą odpowiadały Twoim umiejętnościom, wiedzy i chęciom!

To w S&C kumuluje się też międzynarodowość ELSA. Jesteśmy odpowiedzialni za organizacje tzw. Study Visits – czyli po prostu wymian studenckich pomiędzy różnymi grupami ELSA w Europie. Jest to świetna okazja do poznania i integracji ze studentami z Europy. W tym roku podjęliśmy się również wielkiego wyzwania- organizujemy III International Conference on Comparative Law, na które zapraszamy nie tylko studentów z ELSA w całej Europie, ale również prelegentów spoza Polski.

Jeśli masz wrażenie, że Twoja głowa niedługo pęknie od nadmiaru pomysłów, a rozpierająca Cię energia nie pozwala usiedzieć w miejscu to znak, że jesteś idealnym kandydatem do stania się częścią esencji ELSA Warszawa – Sekcji S&C! Zapraszamy na spotkanie, wypróbuj nas!

Do zobaczenia!

Sekcja Seminariów i Konferencji na Facebooku