Retoryka jako narzędzie pracy prawnika

Jak opanować sztukę retoryki prawniczej? Jakich błędów unikać na konkursach krasomówczych? 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone rozwijaniu i doskonaleniu sztuki autoprezentacji, argumentacji oraz oracji, które odbędzie się 3 marca 2015 r. o godzinie 20:00 w Collegium Iuridicum II.

Spotkanie poprowadzi juror konkursów krasomówczych:
Mec. Maciej T. Sawicki
radca prawny (Warszawa)
solicitor (Sydney)

Posiada podwójne polskie i australijskie obywatelstwo. Jest absolwentem dwóch wydziałów prawa: Uniwersytetu New South Wales w Sydney i Uniwersytetu Warszawskiego. Po odbyciu aplikacji w sydneyskim College of Law, w 1995 r. uzyskał tytuł Legal Practitioner of the Supreme Court of New South Wales, który uprawnia go do członkostwa w Law Society of New South Wales, a co za tym idzie – do wykonywania zawodu jako solicitor. Jest również radcą prawnym, od 2003 r. członkiem OIRP w Warszawie.

Autor cyklu artykułów poświęconych problematyce anglojęzycznego przekładu prawniczego publikowanych na łamach różnych periodyków prawniczych m. in. Kancelarii, Palestry i Temidium. Jest także autorem opracowania angielsko-polskiego indeksu do podręcznika International Legal English (wyd. Cambridge University Press). Prowadzi wykłady poświęcone tematyce Legal English i retoryce prawniczej.
Założyciel i wieloletni wykładowca pierwszej w Polsce szkoły Legal English prowadzonej przez prawników: www.SAWICKI-LLB.com

Więcej informacji na o Szkole znajdziecie pod adresem: SAWICKI LLB – Angielski dla polskich prawników

sawicki-llb_t

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://www.facebook.com/events/1554610048131757/?fref=ts

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42