Rekrutacja do 12 edycji międzynarodowego konkursu ELSA Moot Court Competition (E=MC2)

EMC2_LogoRuszyła rekrutacja do 12 edycji międzynarodowego konkursu ELSA Moot Court Competition (E=MC2). Konkurs składa się z dwóch rund (Rund Regionalnych i Rundy Finałowej) i polega na symulacji rozprawy w ramach procedury rozwiązywania sporów przed Światową Organizacją Handlu (WTO).

Uczestnicy Rund Regionalnych, pracując w 4 – osobowych zespołach, rozwiązują fikcyjny problem w dwóch etapach:
1) wysyłając swoje stanowiska procesowe (po jednym na każdą stronę
sporu),
2) broniąc swojego stanowiska podczas symulowanej rozprawy.

Najlepsze drużyny z każdego regionu zostają zakwalifikowane do Rundy Finałowej, która odbędzie się w siedzibie WTO w Genewie.

E-MC2 to wyjątkowa szansa, aby zmierzyć się z konkurencją z całego świata i poszerzyć wiedzę w zakresie prawa handlu międzynarodowego. Przyszłoroczne Europejskie Rundy Kwalifikacyjne odbędą się w Warszawie (w dniach 26-30 marca) oraz w Pradze (10-14 marca). Rundy Finałowe będą miały miejsce na przełomie maja i czerwca 2014.
Szczegółowe informacje o formule konkursu oraz materiały z zeszłorocznej edycji dostępne pod adresem http://www.elsamootcourt.org/ .

Drużynę będą w przygotowaniach wspierali zeszłoroczni uczestnicy Paweł Michalski oraz Maciej Gorgol.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 17 października (czwartek) na adres mailowy emc2warsaw@gmail.com . W przypadku większej ilości zgłoszeń kandydaci zostaną poproszeni o przygotowanie krótkiego wystąpienia ustnego w jęz. angielskim. Wybór uczestników zostanie ogłoszony do 24 października.

Zachęcamy do aplikowania!

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42