Program stypendialny Niemieckiego Bundestagu 2013

Rusza kolejna edycja programu stypendialnego Niemieckiego Bundestagu realizowanego we współpracy z uniwersytetami berlińskimi. Stypendium jest niepowtarzalną okazją do zapoznania się z wewnętrznymi mechanizmami działania niemieckiej polityki!

Niemiecki Bundestag realizuje ten projekt od 1986 r. To co 25 lat temu zainicjował program dla 20 młodych Amerykanów przerodziło się w program kształceniowy dla młodzieży z 28 krajów. Polska przystąpiła do programu w 1990 r.

Stypendium skierowane jest do młodych absolwentów wyższych uczelni zainteresowanych polityką, których kwalifikacje i osobowość predestynują do objęcia ważnych funkcji w kraju.  15-tygodniowy staż w biurze jednego z deputowanych do Bundestagu jest świetną okazją do poznania niemieckiego systemu parlamentarnego i procesów podejmowania decyzji politycznych oraz doświadczenia z zakresu pracy parlamentarnej. Program stypendium uzupełniają seminaria i wykłady berlińskich uniwersytetów oraz fundacji politycznych.

Stypendium obejmuje okres od 1 marca do 31 lipca 2013 r.

Więcej informacji: http://www.bundestag.de/bundestag/europa_internationales/internat_austausch/ips/index.jsp

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42