Prawo i Medycyna: „Zasady i skutki nowej regulacji refundacji leków”

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa i Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego WPiA UW ,,Ius et medicina” mają zaszczyt zaprosić na drugie spotkanie z cyklu ,,Prawo i medycyna”, pt: ,,Zasady i skutki nowej regulacji refundacji leków z perspektywy szpitali”, które odbędzie się 3 kwietnia 2012 r. o godz. 18.30 w sali A3 Collegium Iuridicum II (WPiA UW) przy ul. Lipowej 4.

Naszymi gośćmi będą Natalia Łojko, radca prawny w kancelarii Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy, specjalizująca się w prawie farmaceutycznym, regulacjach z zakresu ochrony zdrowia i własności intelektualnej oraz w prawie europejskim, a także Katarzyna Sabiłło, Prezes Fundacji LEGE PHARMACIAE, specjalizująca się w praktycznych aspektach kwestii regulatorowych, w tym procesach dopuszczania do obrotu i refundacji produktów leczniczych, jak też zgodności procedur wewnętrznych z obowiązującymi przepisami w prawa farmaceutycznego.

Poruszony zostanie temat finansowania terapii pacjentów w szpitalach, szczególnie w świetle nowych zasad refundacji leków. Zastanowimy się, jak w nowej rzeczywistości refundacyjnej mają funkcjonować szpitale, jak maja realizować swe konstytucyjne prawa pacjenci, jak nowe zasady refundacji leków przełożą się na praktyczną dostepność terapii i pozycję systemową szpitali. Na przykładzie konkretnych rozwiązań zawartych w ustawie refundacyjnej zastanowimy sie, jaki jest stan polskiej legislacji w tym zakresie oraz jak powinien wyglądać. Podyskutujemy, jakie jest systemowe miejsce szpitali w Polsce – w tym, na ile powinny podlegać zasadom rynkowym i jaka jest ich rola.

Przewidujemy również dyskusję w trakcie spotkania. Zachęcamy do przygotowania pytań, spostrzeżeń i tematów, na które chcielibyście zwrócić uwagę.

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42