Prawo i Medycyna: Konstytucja RP a prawa pacjenta

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa oraz Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Uniwersytetu Warszawskiego ,,Ius et Medicina” mają zaszczyt zaprosić na pierwsze spotkanie z cyklu ,,Prawo i Medycyna” pt: ,,Konstytucja RP a prawa pacjenta”. Spotkanie odbędzie się we wtorek (27.03.2012) o godzinie 18.30 w Sali 1.3 w Collegium Iuridicum II przy ul. Lipowej 4.

Naszym gościem będzie dr hab. Marcin Matczak, adiunkt w Katedrze Filozofii Prawa i Nauki o Państwie WPiA UW oraz Partner w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, specjalizujący się w prawie medycznym i farmaceutycznym.

Poruszony zostanie temat gwarancji, jakie w ramach ochrony zdrowia zapewnia polska ustawa zasadnicza. Omówiona zostanie również kwestia ich realizacji. Będziemy też chcieli odpowiedzieć na pytanie, czy te gwarancje są wystarczające i w ogóle potrzebne w Konstytucji.

Ponadto spojrzymy na rolę praw pacjenta w systemie praw człowieka oraz staramy się znaleźć odpowiedź na pytanie o najbardziej efektywne mechanizmy ochrony praw pacjenta, a także zapobiegania naruszeniom tych praw.

Przewidujemy również dyskusję w trakcie spotkania. Zachęcamy do przygotowania pytań, spostrzeżeń i tematów, na które chcielibyście zwrócić uwagę.

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42