Polska-Niemcy. Wzajemny wizerunek i wizja Europy

Instytut Spraw Publicznych serdecznie zaprasza na konferencję Polska-Niemcy. Wzajemny wizerunek i wizja Europy, która odbędzie się 22 kwietnia 2009 r. od 10:30 do 11:30 w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie (ul. Foksal 3/5).

Celem konferencji jest podjęcie dyskusji na temat obecnego stanu stosunków polsko-niemieckich ze szczególnym uwzględnieniem kooperacji Warszawy i Berlina na arenie europejskiej. Podstawą do wymiany poglądów będą:

  • najnowsze wyniki badań Instytutu Spraw Publicznych dotyczące wzajemnego postrzegania
    się Polaków i Niemców,
  • ich oceny stosunków dwustronnych oraz polityki europejskiej.

Uczestniczący w debacie panelowej polscy i niemieccy eksperci odpowiedzą na pytanie, czy możliwa jest efektywna współpraca obu krajów w UE oraz przed jakimi wyzwaniami stoją one obecnie we wzajemnych stosunkach. Skomentują także opinie społeczeństw dotyczące postrzegania kraju sąsiada i jego mieszkańców.

Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i niemieckim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne. W trakcie konferencji rozdawany będzie bezpłatny egzemplarz raportu ISP: Polska-Niemcy. Wzajemny wizerunek i wizja Europy.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do 15 kwietnia:

Program konferencji znajduje się na stronie ISP.

Informacji na temat wydarzenia oraz wyników badań ISP udziela współautorka raportu, kierownik Programu Europejskiego ISP, dr Agnieszka Łada:

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42