Ogólnopolska konferencja: „Stan polskiego systemu penitencjarnego: diagnoza problemów i propozycje naprawy” (13.05.2013)

plakat_03

W imieniu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Grupa Lokalna Warszawa oraz Koła Naukowego Prawa Karnego Studentów Uniwersytetu Warszawskiego „TEMIDA” serdecznie pragniemy zaprosić na konferencję ogólnopolską: „Stan polskiego systemu penitencjarnego: diagnoza problemów i propozycje naprawy”.

termin: 13 maja 2013 roku

miejsce: Sala konferencyjna nr 316; Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego  (ul. Dobra 56/66)

Konferencja ta, stanowiąca podsumowanie działalności KNPK TEMIDA i ELSA Warszawa w roku akademickim 2012/2013. Będzie miała ona charakter szczególny. Wysoki poziom merytoryczny zapewni obecność znamienitych Gości -przedstawicieli świata naukowego z uniwersytetów w całej Polsce, a także osób związanych z więziennictwem i wymiarem sprawiedliwości. Zróżnicowany program, opierający się na szerokim podejściu zagadnienia, uwzględniającym zarówno praktyczny, jak i prawny, kryminologiczny czy psychologiczny punkt widzenia przyciągnie szerokie grono zainteresowanych.

Konferencja będzie składać się z dwóch paneli dyskusyjnych:

1. Dziś – trudne dni więziennictwa

2. Jutro – jasne barwy przyszłości

Celem pierwszego panelu jest naświetlenie problemów, z jakimi boryka się polski system penitencjarny. Chcemy skonfrontować stanowiska przedstawicieli różnych środowisk oraz wskazać prawne oraz praktyczne niedociągnięcia, które negatywnie wpływają na stan więziennictwa. Następnie przeanalizujemy środki prawne oraz techniczne, które są już lub będą niebawem codziennością w Zakładach Karnych, wskazując ich zalety i wady. Spodziewamy się, że w konkluzji tej wymiany poglądów odnajdziemy najskuteczniejsze rozwiązania problemów, którym stawia czoło więziennictwo w Polsce.

UWAGA!
Rejestracji prosimy dokonywać wysyłając email na adres mail: system.penitencjarny@gmail.com do dnia 6 maja 2013 r. W mailu prosimy podać imię i nazwisko, a także reprezentowaną jednostkę.

Pobierz plan konferencji

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/553437421366982/?fref=ts

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42