Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego „Prawo Sportowe – Oczami Sportowca, Prawnika, Sponsora”

7 maja 2012 roku w Gdańsku na Wydziale Prawa i Administracji UG odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego,  podczas której zaproszeni goście podejmą się próby oceny kondycji polskich rozwiązań prawnych dotyczących szeroko pojętego sportu. Rozpocznie się ona debatą profesjonalnych sportowców i polityków, m.in. Leszka Blanika, Sylwii Gruchały, Iwony Guzowskiej oraz Mateusza Kusznierewicza, po której swe prelekcje wygłoszą pozostali goście- przedstawiciele świata nauki, polityki oraz biznesu.

Naszym celem jest wszechstronne przedstawienie zagadnienia zarówno z punktu widzenia prawników, działaczy sportowych, jak też zawodowych sportowców. Nadchodzące, prestiżowe wydarzenia sportowe organizowanie w Polsce, m.in. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej są w naszym zdaniem niepowtarzalną okazją, by zwrócić uwagę opinii publicznej oraz władz publicznych na obecny kształt sytuacji prawnej dotyczącej poruszanej problematyki, a następnie umożliwić bezpośrednią ocenę funkcjonowania tych regulacji w praktyce. Konferencja będzie również okazją do analizy wpływu norm prawnych Unii Europejskiej na zmiany przepisów krajowych w interesującej nas dziedzinie.

Z ogromną przyjemnością ELSA Gdańsk pragnie zaprosić do wzięcia udziału w wydarzeniu przedstawicieli świata nauki, władz publicznych, sportowców, prawników praktyków, oraz studentów prawa i uczelni sportowych ze wszystkich ośrodków akademickich Polski. Możemy zapewnić, że nie zabraknie również wspaniałych atrakcji w nadmorskim klimacie. Rozwój intelektualny, źródło rzetelnej wiedzy z zakresu prawa sportowego, satysfakcja oraz niezapomniane wrażenia zagwarantowane są tylko w Gdańsku – największym nadbałtyckim ośrodku naukowym i kulturalnym w Polsce.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9:00, zakończenie przewidziano na godzinę 17:00. Wstęp jest wolny, poprzedzony rejestracją. Szczegóły Konferencji, w tym dokładny zarys tematyczny można znaleźć na stronie www.prawo-sportowe.eu.

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42