O prawie morza i prawie morskim- kolejna odsłona akademickiej dyskusji na Uniwersytecie Gdańskim

logo

„Powrót statków pod polską banderę” jest tematem II Ogólnopolskiej Konferencji, która odbędzie się 28 lutego 2012 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Organizacji projektu raz jeszcze podjęło się Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk. Wydarzenie dedykowane jest wszystkim zainteresowanym tematyką konkurencyjności polskiej bandery w żegludze międzynarodowej oraz sytuacją polskich marynarzy na unijnym i międzynarodowym rynku pracy.

Organizacja trzeciej już konferencji morskiej na Uniwersytecie Gdańskim jest wynikiem sukcesu jej dwóch dumnych poprzedniczek- Międzynarodowej Konferencji Prawa Morza: „Global Ocean Governance. From Vision to Action” z lutego 2011 roku oraz I Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Morskiego zatytułowanej „Polska polityka morska: w kierunku zintegrowanej polityki morskiej Unii Europejskiej”  z grudnia 2011 roku. Nieprzemijający w Gdańsku sezon morski nie pozwolił organizatorom na tym poprzestać.

Tym razem tematem będzie „Powrót statków pod polską banderę”. Podczas każdego z trzech paneli tematycznych prelegenci podejmą się próby znalezienia wspólnej i satysfakcjonującej odpowiedzi na postawione przez organizatorów pytania:

  • „Jak walczyć o konkurencyjność polskiej bandery w żegludze międzynarodowej?”,
  • „Jak wzmocnić środowisko armatorskie i zarządzanie statkami?” oraz
  • „Jak zwiększyć zatrudnienie polskich marynarzy na unijnym i międzynarodowym rynku pracy?”.

Partnerami wydarzenia są: Uniwersytet Gdański, Urząd Morski w Gdyni oraz Związek Miast i Gmin Morskich.
Patronatem honorowym konferencję objął m. in. Pan Sławomir Nowak- Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Więcej informacji na stronie konferencji: prawo-morskie.pl

Uwaga! Udział w konferencji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42