Letnia Szkoła Prawa w ELSA Italy

Letnia Szkoła Prawa - uczestnicy

W dniach 24-31.07.2011 r. odbywała się Letnia Szkoła Prawa organizowana przez trzy Grupy Lokalne ELSA Italy. Wydarzenie, które swoim patronatem objęła Rada Europy, dotyczyło bardzo aktualnego problemu łamania praw dziecka na tle międzynarodowego porządku prawnego.

Ponad trzydziestu studentów prawa z całej Europy zebrało się w malowniczym włoskim Lignano, żeby wspólnie zdobywać wiedzę i dzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat. Dzięki uczestnictwu w zajęciach dydaktycznych wszyscy uczestnicy mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa międzynarodowego o aspekty związane z prawami najmłodszych, dokonując analizy mechanizmów ich ochrony w różnych systemach prawnych. Uczestniczyliśmy w debatach, wykładach i warsztatach, które skupiały się na takich zagadnieniach, jak cele i wyzwania stojące przed społecznością międzynarodową czy rola krajów i organizacji międzynarodowych w przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci.

Ekscytujące i pełne świetnej zabawy wieczory, podczas których mieliśmy okazję zasmakować różnorodności kulturowej stanowiły zwieńczenie każdego z siedmiu dni pasjonujących i wartościowych warsztatów. Wspaniały włoski klimat, malownicze położenie hotelu oraz doskonałe towarzystwo sprawiły, że Letnia Szkoła Prawa pozostanie dla nas na zawsze niezwykle cennym doświadczeniem, które warto powtórzyć.

ELSA Poland, reprezentowana przez członków dwóch Grup Lokalnych na „W”, ze wszystkich sił starała się pokazać od jak najlepszej strony. Było nas widać i słychać, zarówno na szkoleniach, jak i na imprezach.

Wszystkim szczerze polecamy udział w Letnich Szkołach Prawa. To wspaniała przygoda, która pozwala zasmakować ELSA Spirit w międzynarodowym wydaniu 🙂

Ada & Marta,
uczestniczki SLS w Lignano

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42