KONKURS NA NAJPOPULARNIEJSZY MEM PRAWNICZY !

Organizatorzy cyklu szkoleń dla prawników PWSK – Prawnik w sieci klientów wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Polandw charakterze Patrona Honorowego Konkursu, zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie na najpopularniejszy MEM PRAWNICZY.

 

Konkurs jest skierowany do studentów wydziałów prawa i administracji wyższych uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce, młodych prawników będących na ostatnim roku aplikacji oraz profesjonalistów obecnych na rynku od 2-4 lat.

 

Era Web 2.0, Web 3.0 i szybkiej, międzyludzkiej komunikacji, sprawiła, że do stworzenia memu prowokują zarówno zachowania ludzi w realnym świecie, jak i poczynania ludzi i instytucji w cyberprzestrzeni. W Internecie popularne memy dotykają prawie każdego aspektu codziennego życia. Co chwilę powstają środowiskowe memy, które komentują także zawodową rzeczywistość. Od narodzin memu powstało już co najmniej kilkanaście jego wariacji dedykowanych poszczególnym profesjom. Mem został już zmodyfikowany na potrzeby takich grup zawodowych jak graficy, producenci, studenci nauk ścisłych, fani aikido, profesorowie, fotografowie ślubni, pisarze, feministki, gracze we frisbee, surrealiści, homoseksualiści, programiści, reżyserzy, politycy, teoretycy muzyki oraz dla…kotów.

 

Na długiej już liście dostrzegliśmy swego rodzaju lukę. Wydaje się, że jedną z niewielu grup społecznych, zawodowych, którą pomija się w internetowych memach są prawnicy i dość tradycyjny i restrykcyjny świat prawników.

Założeniem konkursu jest zatem przełamanie stereotypów, schematów dotyczących prawników, życia w kancelarii, spraw sądowych itp., poprzez komunikację o lżejszym tonie, poprzez stworzenie najpopularniejszego MEMA PRAWNICZEGO przez samych prawników w formie obrazkowej.

 

Warunek jest jeden: weźcie stereotypy i pożonglujcie nimi, a potem, prześlijcie przygotowane w formacie JPG lub GIF swoje propozycje MEMU PRAWNICZEGO wraz z wypełnionym krótkim formularzem zgłoszeniowym. Komitet Konkursowy, złożony z przedstawiciela Organizatora oraz Patrona Honorowego Konkursu wybierze najlepsze prace konkursowe w każdym z pięciu miast, w którym zaplanowane jest szkolenie PWSK. Organizator zamieści wyłonione prace na stronach internetowych Organizatora i Patrona Honorowego Konkursu.

 

Harmonogram nadsyłania prac konkursowych w poszczególnych miastach objętych zasięgiem cyklu PWSK:

 1. Warszawa i Łódź: do 15 lutego
 2. Poznań: do 10 marca
 3. Wrocław: do 1 kwietnia
 4. Kraków: do 10 maja.

 

Prace proszę wysyłać na adres: konkurs@pwsk.marketingprawa.pl.

 

Konkursowy MEM, zupełnie jak jego biologiczny brat – gen, musi mieć określone cechy:

 1. musi mieć w sobie zakodowaną jakąś informację
 2. musi mieć możliwość replikacji, być łatwy do powielania, jednym słowem zaraźliwy
 3. nie musi być zabawny, ma być prostym „genem informacji”, czymś co będzie szło dalej w świat.

 

Główną cechą memu internetowego jest jego cytowalność, rozprzestrzenianie się pomiędzy powielającymi go osobami za pośrednictwem sieci społecznościowych, komunikatorów, czy forów internetowych.

 

W związku z tym, że cykl PWSK – Prawnik w sieci klientów odbywa się w 5 miastach Polski, w których znajdują się najważniejsze prawnicze ośrodki edukacyjne i biznesowe, tj. w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, we Wrocławiu i w Krakowie, konkurs ma charakter ogólnopolski.

 

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany ww. terminów w harmonogramie, w przypadku zmiany daty szkolenia w danym mieście, bądź odwołania planowanego szkolenia w danym mieście z przyczyn od siebie niezależnych, o czym niezwłocznie poinformuje za pomocą wszystkich dostępnych kanałów komunikacji.

 

Na zwycięzców czeka 5 bezpłatnych wejściówek na dowolnie wybrane przez Laureatów warsztaty z cyklu oraz 5 wejściówek na udział w dowolnie wybranym warsztacie z cyklu PWSK – Prawnik w sieci klientów w trybie on-line. Na każde szkolenie w ramach cyklu PWSK przypadają dwie nagrody: uczestnictwo osobiste i udział w transmisji on-line. PWSK – Prawnik w sieci klientów odbywa się w następujących terminach:

 1. Łódź, 24-25 stycznia
 2. Warszawa, 21-22 lutego
 3. Poznań, 21-22 marca
 4. Wrocław, 18-19 kwietnia
 5. Kraków, 23-24 maja.

 

W związku z inauguracją konkursu na najpopularniejszy MEM PRAWNICZY, podczas oficjalnego rozpoczęcia cyklu szkoleniowego PWSK w Łodzi 24-25 stycznia 2013, łódzcy prawnicy mają możliwość wzięcia udziału w konkursie łącznie z prawnikami ze stolicy.

 

Wszelkie pytania odnoszące się do Konkursu prosimy przesyłać na adres mailowy: konkurs@pwsk.marketingprawa.pl

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42