Konkurs na najlepszą pracę magisterską poświęconą ochronie konsumentów i konkurencji

defaultJeszcze przez trzy tygodnie można wysyłać zgłoszenia do udziału w konkursach na najlepsze prace magisterskie poświęcone ochronie konsumentów i konkurencji. Studenci zainteresowani tą tematyką mogą zawalczyć o nagrody finansowe – 3 w każdej z dwóch dziedzin oraz wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają po 5 tys. zł. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 października

W ubiegłym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W ramach tegorocznej edycji, szansę na wysłanie zgłoszenia mają również studenci, którzy obronili swoje prace po wakacjach. Komisje wybierające najlepsze prace magisterskie z obszaru ochrony konkurencji lub ochrony konsumentów, będą oczekiwać na nie aż do końca października. Najlepsi zostaną wyróżnieni nagrodami przyznawanymi przez Prezesa UOKiK. Ponadto autorzy prac z zakresu prawa antymonopolowego mają szansę otrzymać wyróżnienie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji.

Przedsięwzięcie to jest dla absolwentów okazją do zaprezentowania własnych dokonań naukowych oraz szansą na dalszy rozwój zawodowy w tym obszarze.

Do konkursu w kategorii ochrona konkurencji, opracowania poświęcone polityce antymonopolowej mogą zgłosić absolwenci wszystkich kierunków, o ile ich prace spełniają wymogi przewidziane w regulaminie. W kategorii ochrona konsumentów przyjmowane są wyłącznie zgłoszenia od absolwentów prawa i administracji, a nadesłane prace nie mogą poruszać następujących zagadnień: bezpieczeństwo produktów, odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, bezpieczeństwo żywności oraz jakość wyrobów i usług.

Komisje Konkursowe ocenią poziom merytoryczny oraz edytorski prac. Szczególnie istotna będzie oryginalność opracowania, kreatywność oraz samodzielność w formułowaniu tematów i hipotez badawczych.

Do obu konkursów można zgłaszać prace, które zostały obronione w terminie od 1 lipca 2012 do 15 października 2013 roku. Należy je dostarczyć do siedziby UOKiK do 31 października 2013 r., w godzinach pracy Urzędu (8:15 – 16:15).

Zgłoszenie musi zawierać: wypełniony formularz, jeden egzemplarz pracy w miękkiej oprawie oraz egzemplarz na nośniku elektronicznym, a także streszczenie pracy. Należy także dołączyć zaświadczenie wydane przez władze uczelni, potwierdzające ocenę uzyskaną z pracy oraz informację, kiedy została ona obroniona. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminach umieszczonych na stronie www.uokik.gov.pl (baner na dole witryny).

Dodatkowe informacje:
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Kamila Acholonu-Boruc (konkurencja)
tel. 22 55 60 195
e-mail kamila.boruc@uokik.gov.pl

Katarzyna Bereza (konsumenci)
tel. 22 55 60 220
e-mail katarzyna.bereza@uokik.gov.pl

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42