Konkurs na esej Kancelarii DMS

DeBenedetti Majewski Szcześniak

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa Grupa Lokalna Warszawa (ELSA Warszawa) zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, który współorganizuje z kancelarią prawniczą DeBenedetti Majewski Szcześniak (DMS). Konkurs skierowany jest do studentów IV i V roku kierunków prawniczych warszawskich uczelni.

Na zwycięzcę czeka płatny staż w kancelarii DeBenedetti Majewski Szcześniak (1 miesiąc do wyboru w okresie lipiec-wrzesień 2011) pod okiem prof. dr hab. Jarosława Majewskiego (uznanego autorytetu w dziedzinie prawa karnego) lub Dariusza Szcześniaka (znawcy prawa handlowego).

Aby wziąć udział w konkursie, należy opracować w formie eseju jedno z poniższych zagadnień (5-8 tys. znaków ze spacjami, w tym przypisy):

  1. Z zakresu prawa karnego: Czy przeciwko działaniom funkcjonariusza publicznego służy obrona konieczna?
  2. Z zakresu prawa handlowego: Roszczenia majątkowe członka zarządu względem pozostałych członków zarządu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie przewidzianym w art. 299 ksh.

Prace konkursowe należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres elsa.dms.2011@gmail.com do 31 maja 2011 r. Oceniana będzie przede wszystkim znajomość prawa, aktualnego orzecznictwa oraz umiejętność kreatywnego myślenia. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na rozmowę do kancelarii DeBenedetti Majewski Szcześniak. Rozmowy odbędą się do 28 czerwca 2011 roku. Do 30 czerwca 2011 roku Kancelaria wyłoni zwycięzcę.

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem konkursu.

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42