Konkurs na esej Kancelarii DeBenedetti Majewski Szcześniak i ELSA Warszawa

DeBenedetti Majewski Szcześniak

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, który współorganizujemy z kancelarią prawniczą DeBenedetti Majewski Szcześniak (DMS). Konkurs skierowany jest do studentów kierunków prawniczych warszawskich uczelni.

Na zwycięzcę czeka płatny staż w kancelarii DeBenedetti Majewski Szcześniak (1 miesiąc do wyboru w okresie lipiec-wrzesień 2010) pod okiem prof. dr hab. Jarosława Majewskiego – uznanego autorytetu w dziedzinie prawa karnego lub Dariusza Szcześniaka – znawcy prawa handlowego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy opracować w formie eseju jedno z poniższych zagadnień (5-8 tys. znaków ze spacjami, w tym przypisy):

  • z zakresu prawa karnego: Czy nieletniemu wolno wymierzyć karę 25 lat pozbawienia wolności?,
  • z zakresu prawa handlowego: Uprawnienie zastawnika wpisanego do księgi akcyjnej jako uprawnionego do wykonywania prawa głosu z akcji, do zwołania walnego zgromadzenia spółki akcyjnej na podstawie upoważnienia sądu.

Prace konkursowe należy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres mtkarlowski@gmail.com do 15 maja 2010 r. Oceniana będzie przede wszystkim znajomość prawa, aktualnego orzecznictwa oraz umiejętność kreatywnego myślenia. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na rozmowę do kancelarii DeBenedetti Majewski Szcześniak. Rozmowy odbędą się w dniach 1-7 czerwca 2010 roku. Do 15 czerwca 2010 roku jury (w składzie prof. dr hab. Jarosław Majewski oraz Dariusz Szcześniak z kancelarii DMS) wyłoni zwycięzcę.

Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem konkursu.

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42