Konferencja „Dziecko jako ofiara przestępstwa” ( 10.12.2013r.)

plakat_dziecko_jako_ofiara_przestepstwaEuropejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa oraz Koło Naukowe Prawo a Płeć „Lex and Sex” pragną serdecznie zaprosić na konferencję naukową:

„Dziecko jako ofiara przestępstwa:
skutki oraz ochrona dziecka w aspekcie – prawnym, psychologicznym, medycznym”.

Data: 10 grudnia 2013r., godz.20:00
Miejsce: sala 1.2. ( Collegium Iuridicum II przy ulicy Lipowej 4) 

Każdy z nas był dzieckiem, ale nie każdy z nas mógł marzyć jak dziecko i robić to, co robią dzieci, ponieważ te marzenia były niczym – w obliczu przemocy stosowanej przez otaczające osoby – jak wynika z raportu Fundacji Dzieci Niczyje z 2012 roku 3 na 10 dzieci doświadczyło różnych form przemocy ze strony dorosłych.

Jak to zmienić? Jaki udział mamy my – przyszli prawnicy, lekarze, psycholodzy na los dziecka? Jak reagować na przemoc? Gdzie interweniować? Jakie są objawy somatyczne będące wynikiem przemocy stosowanej na dziecku? Co powinien zrobić lekarz, kiedy widzi pobite i posiniaczone dziecko? Jakie są etapy interwencji?
296043_10150343485278602_1754715610_n
Na te pytania i wiele innych odpowiedzą Wam nasi prelegenci – prawnik, lekarz oraz psycholog:

Pan Grzegorz Wrona – prawnik, specjalizujący się w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ukończył aplikację sądową, pracował m.in. w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym i Biurze Rzecznika Praw Dziecka.

Pan Piotr Hartmann – lekarz, pediatra, Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy.
Psycholog (w trakcie ustaleń)

Wybór daty – 10 grudnia jest nie przypadkowy – ponieważ jest to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych i właśnie tego dnia chcemy poświęcić szczególną uwagę prawom dziecka i ich ochronie.

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42