International Conference on Comparative Law

International Conference on Comparative Law – poznanie prawa poprzez porównanie!
Zapisy wciąż trwają!

11012447_10153170410494080_8634354296124148444_n

11 i 12 marca 2016 r. w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja z prawa porównawczego organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa. Będzie to niepowtarzalna okazja na poznanie kwestii związanych z systemami prawnymi różnych państw, między innymi Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Norwegii i Polski. Prelegenci uczestniczący w wydarzeniu są bardzo dobrze przygotowanymi profesjonalistami w swoich dziedzinach. Kilkoro z zaproszonych gości przyleci na konferencję bezpośrednio z krajów, w których prowadzą swoje życie zawodowe. Z tego względu ich wystąpienia z pewnością zainteresują uczestników, ponieważ będą oparte na praktycznych doświadczeniach i spostrzeżeniach.

Konferencja podzielona została na 4 panele. Dwa z nich, dotyczące prawa cywilnego, odbędą się pierwszego dnia konferencji (11 marca 2016 roku). Wtedy zostaną poruszone zagadnienia dotyczące „remedies” w prawie kontraktów oraz tematy związane z porównaniem umów konsumenckich. Co więcej, tego dnia panele dyskusyjne otworzy i zamknie dwójka zwycięzców Ogólnopolskiego konkursu na abstrakt zorganizowanego przez ELSA Warszawa.

Drugi dzień konferencji (12 marca 2016 roku) poświęcony będzie prawu karnemu. Omówiony zostanie interesujący temat przestępstw tak zwanych „białych kołnierzyków”, czyli przestępstw popełnianych przez osoby o wysokim statusie społecznym i ekonomicznym oraz przestępstw zgwałcenia, morderstwa i pornografii. Wtedy też nastąpi porównanie regulacji dotyczących kar.

Wydarzenie przeprowadzone zostanie w języku angielskim.

Zapisy na konferencję : www.iccl.elsa.warszawa/pl/rejestracja/

Więcej informacji na fanpage’u: https://www.facebook.com/warsaw.elsa

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42