III Ogólnopolski Zjazd Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego

Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego przy Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych studentów – entuzjastów prawa konstytucyjnego na III Ogólnopolski Zjazd Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego, który odbędzie się na naszej Uczelni w dniach 6-7 maja 2011 roku. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem Konstytucja i gwarancje jej ochrony.


Dwudniowy Zjazd rozpocznie się w piątek o godzinie 15:00 uroczystym otwarciem konferencji w Auli im. Roberta Schumana w budynku Auditorium Maximum UKSW. Po oficjalnym rozpoczęciu swoje wystąpienia wygłoszą goście honorowi. Następnie o godzinie 18:00 odbędzie się Zebranie Ogólnopolskiej Rady Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego. Zwieńczeniem pierwszego dnia Zjazdu będzie kolacja integracyjna uczestników, która rozpocznie się o godzinie 19:00.

Głównym punktem drugiego dnia Zjazdu będą referaty przygotowywane przez studentów – uczestników Zjazdu. Wystąpienia rozpoczną się o godzinie 9:30 w Auli im. Roberta Schumana i zostaną podzielone na trzy bloki panelowe:

  1. Panel I: Konstytucyjne gwarancje poszanowania praw człowieka i obywatela (9:30-11:00).
  2. Panel II: Konstytucyjne gwarancje ustroju demokratycznego (11:00-12:30).
  3. Panel III: Gwarancje konstytucji – historia, filozofia, aspekt prawno-porównawczy (12:45-14:15).

W trakcie każdej debaty panelowej przewidziane są wystąpienia uczestników w postaci referatów oraz dyskusja. Po zakończeniu bloków panelowych o godzinie 14:15 nastąpi uroczyste zamknięcie III Ogólnopolskiego Zjazdu Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego, po którym odbędzie się obiad pożegnalny.

Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego UKSW serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Zjeździe Kół Naukowych Prawa Konstytucyjnego, a zwłaszcza zachęca do przygotowania referatów wpisujących się w tematykę przewodnią Zjazdu.

Po więcej informacji dotyczących zgłoszeń i przygotowywania referatów zapraszamy na stronę internetową naszego Koła.

ELSA Warszawa objęła zjazd patronatem medialnym.

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42