III Ogólnopolska Konferencja Prawa Sportowego: „Prawno-finansowy wymiar działalności sportowej – kiedy sport staje się biznesem”

W imieniu ELSA Gdańsk serdecznie zapraszamy na III Ogólnopolską Konferencję Prawa Sportowego: „Prawno-finansowy wymiar działalności sportowej – kiedy sport staje się biznesem”, która odbędzie się w dniu 9 maja 2014r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest to projekt ELSA Gdańsk oparty na doświadczeniu zdobytym podczas realizacji dwóch poprzednich edycji Konferencji. Dzięki wsparciu merytorycznemu pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, organizowane przez nas wydarzenia stają się każdego roku cenionym forum dyskusji nad prawnymi uwarunkowaniami działalności sportowej.

Wiodącą tematykę tegorocznej Konferencji stanowić będą wybrane prawne aspekty finansowania działalności sportowej. Pragniemy tym samym połączyć środowisko naukowe, biznesowe i zawodnicze oraz podkreślić konieczność interdyscyplinarnego spojrzenia na dynamicznie rozwijającą się dziedzinę, jaką jest prawo sportowe.

W trakcie Konferencji skupimy się między innymi na zagadnieniach prawnych związanych z finansowaniem sportu przez sektor publiczny oraz przez sektor przedsiębiorców, z naciskiem na sponsoring sportowy. Pragniemy także zainicjować dyskusję dotyczącą publicznoprawnych aspektów dotyczących działalności sportowej, w tym kwestii podatkowych oraz kontroli finansowej.
OGÓLNY PROGRAM KONFERENCJI:
I. Finansowanie sportu przez sektor publiczny
II. Publicznoprawne aspekty działalności sportowej
III. Finansowanie sportu przez przedsiębiorców

ZAPROSZENI PRELEGENCI:
Ks. dr hab. Sławomir Fundowicz
Katolicki Uniwersytet Lubelski

Dr hab. Leszek Starosta
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Dr Adam Giersz
Wydział ds. kontroli finansowej klubów UEFA

Dr Karolina Tetłak
Uniwersytet Warszawski

Dr Beata Ruszkiewicz
Wydział Prawa i Administracji UG

Dr Magdalena Kędzior
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Przemyśl- Rzeszów

Dr Arkadiusz Babczuk
Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu

Arkadiusz Talik
Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu

Michał Gniatkowski
Kancelaria Radców Prawnych „Weremczuk, Bobeł i Wspólnicy”

Bartosz Sarnowski
Prezes Lechii Gdańsk SA

Paweł Makurat
Uniwersytet Gdański

Paweł Adamowicz / Przedstawiciel Urzędu Miasta Gdańska – TBC
Prezydent Miasta Gdańska

Przedstawiciel Totalizatora Sportowego – TBC
Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Przedstawiciel LOTOS S.A. – TBC

Przedstawiciel Energa S.A. – TBC

Zachęcamy do śledzenia profilu Konferencj na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/1415729525332409/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular  oraz strony internetowej wydarzenia: http://www.prawosportowe.net.pl/
Już wkrótce umieścimy tematy wystąpień oraz nazwiska kolejnych potwierdzonych Prelegentów.

ZAPRASZAMY!

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42