Forum Studentów Prawa Europy Środkowo-Wschodniej

Przedstawiamy Forum Studentów Prawa Europy Środkowo-Wschodniej, które odbywać się będzie w dniach 13-17 kwietnia 2011 roku w Krakowie. Forum jest projektem ambitnym, aspirującym do funkcji istotnego czynnika w procesie integracji Europy, wzajemnego poznawania się środowisk prawniczych różnych państw. Jego głównym celem jest stworzenie sieci partnerów – studentów prawa Europy Środkowo-Wschodniej i stanie się źródłem dalszych inicjatyw.

Organizator pragnie, by projekt był nowoczesnym i rozbudowanym narzędziem współpracy międzynarodowej na poziomie niepaństwowym – poziomie organizacji pozarządowych i środowisk akademickich. Służyć ma temu różnorodność działań podejmowanych w ramach Forum: z jednej strony kilkudniowego spotkania młodzieży z wielu krajów Europy Środkowo-Wschodniej wypełnionego spotkaniami, warsztatami, obradami problemowych grup roboczych. Drugim istotnym punktem projektu będzie międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona tematyce prawnych aspektów procesów integracyjnych zachodzących w Europie i na całym świecie, z udziałem wybitnych naukowców i przedstawicieli administracji państwowej.

Pragniemy, by Forum Studentów Prawa Europy Środkowo-Wschodniej stało się projektem cyklicznym – jego organizacji co roku mieliby podejmować się przedstawiciele innego państwa, co uczyniłoby z Forum stałe miejsce współpracy ponad granicami.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Forum.

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42