ELSA Tour w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. – relacja

25 listopada w ramach kolejnej odsłony projektu ELSA Tour udaliśmy się do siedziby Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Nasza wizyta w GPW rozpoczęła i zakończyła się przy słynnych ruchomych schodach, które urastają do rangi symbolu, jeśli chodzi o tę instytucję. Jednak ruchome schody nie były naszą główną i jedyną atrakcją w GPW. Przemieszczaliśmy się jeszcze z piętra na piętro za pomocą wind. Tyle od strony technicznej.

Zobaczyliśmy Salę Catalyst  i Salę NewConnect , niestety jedynie przez szybę, następnie udaliśmy się do Sali Notowań, która dzięki nam ożyła. W tym miejscu nasza grupa zatrzymała się na dłużej i niektórzy z nas postanowili obwieścić debiut ELSA Warszawa na giełdzie, bijąc w dzwon używany do celebracji debiutu giełdowego.

Przemieszczając się niezwykle energicznie, po zwiedzeniu powyższych miejsc z nieskrywaną ulgą zasiedliśmy w fotelach i obejrzeliśmy prezentację przygotowaną dla nas przez panią Małgorzatę Rzepkę, naszego przewodnika po GPW. Prezentacja zawierała najważniejsze informacje o działalności giełdy i jej zadaniach, ale także ciekawostki m.in. dowiedzieliśmy się czym jest kodeks dobrych praktyk, tzw. miękkie prawo funkcjonujące w obszarze GPW. Prezentacja była kulminacyjnym punktem wizyty, po którym nastąpiło pożegnanie.

Każda wizyta organizowana w ramach ELSA Tour oprócz treści typowo merytorycznych daje uczestnikom okazję do dokonania cennych spostrzeżeń dotyczących pracy jednostki, którą odwiedzamy. Tym razem przekonaliśmy się, że codzienność maklerów, inwestorów i innych związanych z GPW nie przypomina w niczym scen z filmów kręconych na Wall Street. Warszawska giełda okazuje się być cichym i spokojnym miejscem, które czasem tylko rozbrzmiewa rozmowami i szeptami wycieczkowiczów.

Myślę, że dla każdego, kto odwiedzał GPW po raz pierwszy było to ciekawe doświadczenie. Oczywiście jeden raz nie wystarcza, aby poznać ją całkowicie  ‘od kuchni’, dlatego też zachęcam wszystkich do odwiedzania giełdy w dni debiutów giełdowych, wtedy bowiem jest ona dostępna i otwarta dla wszystkich.

 

Olga Jagiełło

Koordynator ELSA Tour

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42