Dzień Radcy Prawnego

Radcy prawni w Polsce przygotowują się do drugich obchodów swojego święta. Od ubiegłego roku 6 lipca uznawany jest jako Dzień Radcy Prawnego.

Dzień Radcy Prawnego będzie w Warszawie w tym roku obchodzony w Biurze OIRP przy pl. Konstytucji 5. Mile widziani są wszyscy mieszkańcy stolicy – będą mogli tu przede wszystkim otrzymać bezpłatną pomoc prawną. W godzinach 10-18 członkowie Izby będą pełnić dyżury. W drobnych sprawach udzielać będą konsultacji na miejscu, a w przypadku bardziej złożonych problemów osoby zainteresowane wsparciem zapisywane będą na dłuższe (również nieodpłatne) wizyty w następnych dniach. Udzielane będą też informacje na temat zakresu i sposobu świadczenia usług przez radców prawnych oraz tego, jak należy szukać pomocy w przypadku kłopotów natury prawnej.

Obchody Dnia Radcy Prawnego skierowane są również do osób zainteresowanych dołączeniem do naszego grona. Na gości czekać będą przedstawiciele Izby, którzy udzielą wszelkich informacji dotyczących zawodu radcy prawnego i możliwości zdobycia tytułu. Studenci kierunków prawniczych będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o egzaminach na aplikację radcowską oraz przebiegu szkolenia. O 16. wygłoszony zostanie wykład dotyczący wykonywania zawodu radcy prawnego, w tym przybliżający aplikację radcowską, jako skuteczną drogę dojścia do zawodu.

O godz. 18. z inicjatywy aplikantów zainaugurowany zostanie Klub Aplikanta, którego działalność nastawiona będzie na integrację tej grupy członków naszego samorządu. Podczas spotkania zaprezentowane zostanie logo Klubu Aplikanta, a także będzie można wpisać się do pamiątkowej księgi założycielskiej. Następnie starości grup zapraszają aplikantów do pobliskiego lokalu KosmosKosmos (ul. Koszykowa 55) na wspólne świętowanie założenia Klubu, które rozpocznie się od godziny 20:00. Wstęp wolny.

Dzień Radcy Prawnego został ustanowiony przez Krajową Radę Radców Prawnych w 2011 r. Obchodzony jest co roku 6 lipca, ponieważ tego dnia 1982 r. Sejm przyjął ustawę o radcach prawnych. Święto ma służyć upamiętnieniu tej daty.

Tegoroczny Dzień Radcy Prawnego będzie wyjątkowy, ponieważ jest częścią obchodów jubileuszowych 30-lecia istnienia samorządu radców prawnych. Dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w obchodach.

Podziel się


Fatal error: Call to undefined function get_ssb() in /home/elsawarszawa/ftp/wp-content/themes/wordpress-bootstrap-master/single.php on line 42